Wspólna kampania informacyjna regionalnych przewoźników kolejowych

Wspólna kampania informacyjna regionalnych przewoźników kolejowych

Projekt #CzekamyNaWas łączy regionalnych pasażerskich przewoźników kolejowych realizujących usługi na obszarze województwa mazowieckiego, łódzkiego, małopolskiego, wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego.  Po Wspólnym Bilecie Samorządowym, jest kolejnym krokiem w stronę zacieśnienia współpracy pomiędzy przewoźnikami.

Przez następne miesiące przewoźnicy będą wspólnie promować ofertę i wypracują rozwiązania, zachęcając mieszkańców Polski do podróżowania pociągiem.

– Chcemy pokazać, że kolej to bezpieczny, komfortowy i atrakcyjny środek transportu. W przygotowanych materiałach przedstawimy działania podejmowane przez przewoźników, zapewniające podróżnym wysoką jakość świadczonych usług. Współczesna kolej to nowoczesny tabor, profesjonalny personel, wielokanałowy system sprzedaży biletów oraz zmodernizowana i nowoczesna infrastruktur – czytamy w komunikacie Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych.

Związek Samorządowych Przewoźników Kolejowych przygotował również szereg informacji dla pasażerów, które będą pomocne przy planowaniu wyjazdów służbowych lub wakacyjnych wypadów.

– Podróż pociągiem jest doskonałą alternatywą dla jazdy samochodem, jest tańsza, często szybsza, bezpieczniejsza, a przy tym ekologiczna. Analizie poddaliśmy trasy kolejowe w Polsce, w efekcie której powstała mapa atrakcji turystycznych na szlakach. Wskażemy stacje, na których warto wysiąść z pociągu i odwiedzić miejsca, które na długo pozostaną w naszej pamięci – czytamy w komunikacie Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych.

Projekt #CzekamyNaWas doskonale wpisuje się w ofertę specjalną WBS, zakładającą wspólne działania poprawiające jakość pasażerskich przewozów kolejowych w obrębie województw.