Więcej pociągów pomiędzy Luzinem a Trójmiastem i Malborkiem

Więcej pociągów pomiędzy Luzinem a Trójmiastem i Malborkiem

Dodatkowe składy połączą Luzino z Trójmiastem i Tczewem. Będzie też nowe wieczorne połączenie z Gdyni do Malborka poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Pierwsze zmiany w rozkładach jazdy weszły w życie od poniedziałku 14 września 2020 r.

Zmiana rozkładu na linii 201 (Gdańsk – Słupsk) obejmuje uruchomienie dodatkowego połączenia pomiędzy Gdynią a Luzinem. Od poniedziałku, 14 września 2020 r. pociąg kursujący w dotychczasowej relacji Tczew (13.26) – Gdynia Chylonia, zostanie wydłużony do Luzina (odjazd ze stacji Gdynia Główna o godz. 14.31). Dodatkowo uruchomione zostanie także połączenie w rel. Luzino – Gdynia Główna. Skład wyruszy do Gdyni o godzinie 15.26.

Od środy, 16 września uruchomiona zostanie również wieczorna para pociągów Malbork – Tczew – Malbork. Skład wyjedzie z Malborka o godz. 22.10, a w drogę powrotną z Tczewa o 23.12. Na stacji Tczew pociąg będzie skomunikowany ze składem regionalnym jadącym z Gdyni Głównej. Umożliwi to późnowieczorny powrót do Malborka z Trójmiasta oraz przesiadki z pociągów dalekobieżnych, jadących z Bydgoszczy.