Utrudnienia w ruchu pociągów z Wrocławia do Legnicy i Głogowa [aktualizacja]

Utrudnienia w ruchu pociągów z Wrocławia do Legnicy i Głogowa [aktualizacja]

Dziś przed godz. 7.00 w okolicach przystanku Wrocław Muchobór lina energetyczna Tauron spadła na kolejową siec trakcyjną. Wprowadzono zmieniona organizację ruchu pociągów na trasie Wrocław – Legnica oraz Wrocław Głogów. Na miejscu działają służby techniczne. Nikomu z podróżnych i osób postronnych nic się nie stało.

Wprowadzono zmienioną organizacje ruchu pociągów. Uzgodniono z przewoźnikami skierowanie 13 pociągów przez Wrocław Gądów. Do godz. 10.00 przewoźnicy odwołali tez 4 pociągi. Są zmiany dla niektórych pociągów dalekobieżnych ze względu na skomunikowania. Taka organizacja ruchu zapewnia utrzymanie połączeń Wrocław Legnica i Wrocław – Głogów, jednak wyłączone są czasowo z obsługi przystanki Wrocław Muchobór i Wrocław Nowy Dwór. Podróżni są informowani o zmianach. Usunięcie usterki zależne jest od prac Tauronu . Planowane jest ok godz. 12.00.

– Poza kierunkami Wrocław – Legnica i Wrocław – Głogów nie ma istotnych zmian w kursowaniu pociągów – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Aktualizacja

– O godz. 11.20 pociągi pojechały przez Wrocław Muchobór. Po naprawie uszkodzeń przez Tauron oraz naprawie sieci trakcyjnej i sprawdzeniu linii kolejowej przywrócono rozkładowe połączenia z Wrocławia do Legnicy i Głogowa – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.