Porozumienie CTL Logistics ze ZZ ws. pakietu chroniącego miejsca pracy

Porozumienie CTL Logistics ze ZZ ws. pakietu chroniącego miejsca pracy

Zarząd CTL Logistics porozumiał się ze związkami zawodowymi ws. pakietu działań chroniący miejsca pracy zagrożone kryzysem wywołanym COVID-19.

– Porozumienie to wyraz dojrzałości i zdolności do wspólnego podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności za ludzi. Pakiet to realna szansa na uniknięcie zwolnień grupowych, zyskanie czasu na przejście przez kryzys tak aby nie wykoleić prowadzonego pociągu – mówi Grzegorz Bogacki, prezes zarządu CTL Logistics

Prezes ma nadzieję, że pracownicy zrozumieją, że sytuacja jest trudna, ale dzięki działaniom, które wdraża zarząd, spółka przetrwa ten trudny czas.

– Musimy chronić firmę, miejsca pracy i przygotować rozwiązania gdy gospodarka ruszy. Przetrwają ci, którzy potrafią elastycznie dostosować się do obecnej sytuacji – dodaje Bogacki

Pakiet to oszczędności zw. z taborem, na kosztach wydziałowych, ograniczenia inwestycji i obniżenie płac na okres 6 m-cy. Zgodnie z porozumieniem, kadrze zarządzającej zostanie obniżone o 20%, pozostałym pracownikom o 10%, najmniej zarabiający nie partycypują w programie i ich płace się nie zmienią.

– Osiągnęliśmy kompromis, pozwalający na teraz uniknąć tego co najbardziej bolesne czyli zwolnień grupowych pracowników –  ocenia prezes CTL Logistics.