Przywrócono ruch pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice [aktualizacja]

Przywrócono ruch pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice  [aktualizacja]

Dziś w nocy na stacji Czechowice-Dziedzice wykoleiły się 4 wagony towarowe pociągu  ze Zduńskiej Woli do Czechowic-Dziedzic. W efekcie występują duże kłopoty w ruchu kolejowym i opóźnienia na trasie Katowice – Bielsko-Biała – Katowice.

Jak informują Koleje Śląskie pociągi ze stacji Katowice kończą swój bieg w stacji Pszczyna, a pociągi ze stacji Żywiec dojeżdżają do stacji Czechowice – Dziedzice.

Na odcinku Pszczyna – Czechowice-Dziedzice uruchomiona została ZKA, niektóre pociągi kierowane będą drogą okrężną przez Oświęcim

– Sytuacja jest dynamiczna. Obecnie brak informacji dot. terminu końca utrudnień w miejscu zdarzenia. Zachęcamy pasażerów do korzystania z naszej infolinii, gdzie można zaczerpnąć wszelkich informacji. Będziemy również stale przedstawiać aktualny stan rzeczy w naszych mediach społecznościowych – poinformował Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Pociągi PKP Intercity kierowane są na trasę zmienioną przez Brzeszcze-Jawiszowice i Mysłowice.

Jak poinformowała Katarzyna Głowacka z zespołu prasowy PKP PLK, nie było  i nie ma zagrożenia dla ludzi i środowiska. Teren jest zabezpieczony. Służby techniczne pracują przy wkolejeniu wagonów. Komisja ustali okoliczności zdarzenia.

– W Sosnowcu powołany został zespół składający się z przedstawicieli Polskich Linii Kolejowych i przewoźników, który na bieżąco zarządza ruchem. Informacje o zmianach są na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach – dodała Głowacka.

Aktualizacja godz. 13:30

W Czechowicach non-stop pracuje zespół techniczny oraz pociąg ratownictwa technicznego wyposażony w dźwig PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Wkolejany jest ostatni, czwarty wagon pociągu towarowego. Po zdarzeniu w stacji doszło do uszkodzenia rozjazdów i podkładów. Usterki będą usuwane. Zaangażowana jest maksymalna liczba ludzi i sprzętu, aby sprawnie i jak najszybciej przywrócić ruch. Wstępnie planuje się przywrócenie ruchu pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice po jednym torze dziś wieczorem, jeśli nie będzie dodatkowych utrudnień w pracach.

Obowiązują zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Pszczyna – Czechowice-Dziedzice – Bielsko Biała. Ruch kolejowy pomiędzy przystankiem Goczałkowice Zdrój a stacją Czechowice-Dziedzice został wstrzymany. Przewoźnik Koleje Śląskie wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Pszczyna – Czechowice-Dziedzice – Bielsko Biała.

Pociągi PKP Intercity kierowane są na trasę zmienioną przez Oświęcim i Mysłowice. W Sosnowcu powołany został zespół składający się z przedstawicieli PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i przewoźników, który na bieżąco zarządza ruchem. Informacje o zmianach są na bieżąco podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

Aktualizacja godz. 19:30

O godz. 19:30 przywrócony został ruch pociągów przez stację Czechowice-Dziedzice. Dzięki prowadzonym non stop pracom, składy mogą przejeżdżać już po jednym torze między Czechowicami-Dziedzicami a Goczałkowicami Zdrój. Pociągi dalekobieżne wróciły na rozkładowe trasy. W ruchu regionalnym można podróżować bez komunikacji zastępczej.

W pracach zaangażowana była maksymalna liczba ludzi i sprzętu. Po wkolejeniu wagonów i odprowadzeniu składu towarowego, konieczna była naprawa rozjazdu, aby pociągi mogły jeździć jednym torem. Teraz wykonywane będą prace przy drugim torze.