Dodatkowe wakacyjne połączenia z Władysławowa do Helu

Dodatkowe wakacyjne połączenia z Władysławowa do Helu

Cztery dodatkowe kursy dziennie połączą Władysławowo i Hel. Będą to „ekspresowe” połączenia autobusowe, które pokonają trasę w ciągu niecałej godziny. Autobusy będą kursować do końca sierpnia 2020 r.

Wielu turystów zamiast zagranicznych wojaży wybrało wakacje nad polskim morzem. To oczywiście przełożyło się na frekwencję w pociągach jadących na Półwysep Helski. Pasażerowie zgłaszali problem przepełnionych składów.

– Dlatego samorząd województwa zdecydował o uruchomieniu dodatkowych kursów na odcinku Władysławowo – Hel – informuje Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury UMWP. – Jednak nie będą to pociągi, a autobusy. Linią helską w sezonie kursuje bardzo wiele pociągów zarówno regionalnych, jak i dalekobieżnych. Przez to nie ma możliwości uruchomienia dodatkowych składów – wyjaśnia.

Uruchomienie autobusów nie tylko zwiększy ofertę dla podróżnych, ale także pozwoli zachować w komunikacji dystans społeczny. W ciągu dnia realizowane będą cztery pary kursów.

– Co ważne autobusy nie będą zatrzymywać się po drodze. Dzięki temu czas przejazdu powinien wynieść ok. 50 minut – informuje przedstawiciel UMWP.

W autobusach obowiązywać będą bilety kolejowe, wraz ze wszystkimi zniżkami. Oznacza to, że bilet normalny kosztować będzie 9,80 zł.