CTL Logistics pracuje nad wdrożeniem systemu RAILSoft

CTL Logistics pracuje nad wdrożeniem systemu RAILSoft

W CTL Logistics trwają zaawansowane prace nad wdrożeniem systemu RAILSoft. System obejmie swoim zasięgiem handel – od zapytania ofertowego Klienta, ofertę i umowę poprzez planowanie przewozów, drużyn trakcyjnych, dyspozyturę, maszynistów, rewidentów, działy techniczne, pracowniczy, finanse i controlling. Ale także warsztaty, czyli proces napraw okresowych i bieżących taboru.

– Wdrożenie RAILSoft wprowadzi CTL w XXI wiek – to oczekiwanie naszych Klientów a nasze wyzwanie organizacyjne jak i finansowe szczególnie w obecnej trudnej sytuacji gospodarczej – czytamy na profilu CTL Logistics w serwisie społecznościowy.

System pozwoli monitorować pociągi a wykonywane na nich operacje będą śledzone na bieżąco przez dyspozyturę dzięki logowaniu maszynistów na urządzeniach mobilnych, próby hamulca także na nich, R7 automatycznie w systemie i bieżący monitoring przebiegu wagonów od ręki.

– To bardzo duże i ambitne wdrożenie. W normalnych warunkach wdrażanie tak dużego, obejmującego całą eksploatację systemu jest ogromnym wyzwaniem, a co dopiero w warunkach koronawirusa. To ponad 70 modułów oraz setki raportów. Dziękuję bardzo całemu zespołowi za to co już udało nam się zrobić i liczę na takie samo zaangażowanie do końca wdrożenia. Dużo zdrowia dla wszystkich – dodał w komentarzu Andrzej Pawłowski, członek zarządu Grupy CTL, dyrektor ds. operacji i eksploatacji.

RAILSoft jest to system klasy SMS/MMS do zarządzania certyfikatem bezpieczeństwa podmiotu kolejowego wydawanego przez UTK. Odpowiada za poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników systemu kolejowego poprzez zapewnienie maksymalnego poziomu identyfikacji, rejestracji, zarządzania i wykorzystania informacji o procesach realizowanych w obszarze czynności utrzymaniowych, wykonywanych na eksploatowanych pojazdach kolejowych oraz realizowanych przewozów z zachowaniem pełnej zgodności z wymaganiami prawa krajowego i UE z zakresu bezpieczeństwa systemu kolejowego.