Bombardier wygrywa kontrakt na budowę 14 pociągów KDP dla Kolei Chińskich

Bombardier wygrywa kontrakt na budowę 14 pociągów KDP dla Kolei Chińskich

Bombardier Transportation ogłosił, że jego chińska spółka joint venture, Bombardier Sifang (Qingdao) Transportation otrzymała kontrakt od Kolei Chińskich na dostawę 14 składów CR300AF kursujących z prędkością do 250 km/h. Każdy  z nich będzie miał 8 wagonów. Wartość to 209 mln euro.

– Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani do dostarczania nowej generacji szybkich pociągów kolejowych CR300AF. Dziękujemy Koleją Chińskim za zaufanie i CRRC za wsparcie. Dostarczymy najnowocześniejsze pociągi w jakości, w ramach budżetu i na czas – powiedział Jianwei Zhang, prezes Bombardier Transportation China.

To zamówienie jest pierwszym kontraktem Bombardier Sifang Transportation na budowę nowej generacji szybkich pociągów CR300AF. Z 14 składów, 10 jest przeznaczonych są dla Fujian Fuping Railway, a pozostałe dla Guangdong Meizhou-Shantou Passenger Dedicated Line.

Bombardier Transport w Chinach ma siedem wspólnych przedsięwzięć, sześć przedsiębiorstw będących własnością zagraniczną i ponad 8000 pracowników. Łącznie wspólne przedsięwzięcia dostarczyły 4600 kolejowych wagonów osobowych, 580 lokomotyw elektrycznych.