Alstom dostarczy do Włoch pociągi wodorowe

Alstom dostarczy do Włoch pociągi wodorowe

Alstom dostarczy Ferrovie Nord Milano sześć pociągów napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi, z opcją ośmiu kolejnych, za łączną kwotę około 160 mln euro. Pierwsza dostawa pociągu spodziewana jest w ciągu 36 miesięcy od daty zamówienia.

Nowe pociągi wodorowe będą oparte na regionalnym peronie kolejowym Coradia Stream, który jest dedykowany rynkowi europejskiemu i jest już produkowany dla Włoch przez główne włoskie zakłady Alstomu. Napędzany wodorem Coradia Stream dla FNM, będzie wyposażony w tę samą technologię napędu ogniw paliwowych, która została wprowadzona na świat przez Coradia iLint. Wodorowy Coradia Stream utrzyma wysokie standardy komfortu już doceniane przez pasażerów w wersji elektrycznej. Wersja wodorowa będzie pasować do wydajności operacyjnej pociągów z silnikiem diesla, w tym ich zasięgu.

– Jesteśmy niezmiernie dumni z wprowadzenia technologii pociągów wodorowych do Włoch i uznajemy zaufanie naszego włoskiego klienta. Rozwój ten potwierdza rolę firmy Alstom w określaniu przyszłości mobilności. Pociągi te, wraz z Coradia iLint, które sprawdziły się już w usługach komercyjnych w Niemczech, stanowią kolejny ważny krok w kierunku globalnych zrównoważonych systemów transportowych. Skorzystam z okazji, aby pogratulować FNM wykazania, że jest liderem w tej dziedzinie –  mówi Gian Luca Erbacci, starszy wiceprezes Alstom Europe.